ايده‌هايي براي ايجاد فضاي نگهداري اشياء در اتاق كودك

۱. پوشش تمام محيط:

داشتن فضاي بيشتر براي نگهداري اشياء هرگز بيهوده نخواهد بود! لذا توصيه مي‌شود تا با بكارگيري صندوق‌ها، جعبه‌هاي زير تختي و كشوهاي بيشتر در اتاق‌خواب كودك‌تان، مرتب نگاه داشتن و نظافت آن را سهولت ببخشيد. اين كار در زيبايي  دكوراسيون اتاق كودك شما تاثير زيادي دارد.

۲. بهره‌گيري از فضاي موجود روي ديوارها:

در اتاق‌هاي كوچك كه فضاي موجود محدود بوده و بهره‌گيري از لوازم و اثاثيه متعدد ممكن نيست، بهتر است از جعبه‌ها، قفسه‌ها و كابينت‌هاي ديواري بهره گرفته و از آن‌ها نه تنها به عنوان محل نگهداري اشياء و اثاثيه، بلكه همانند بخشي از تزئينات اتاق استفاده نماييد. يعني، شما با رنگ‌آميزي و قرار دادن خلاقانهٔ اين آويزها، قفسه‌ها و جعبه‌ها در كنار هم قادر به بهبود  دكوراسيون اتاق كودك خود از منظر بصري نيز خواهيد بود.

۳. اثاثيه‌هاي قابل دسترس:

جهت ايجاد سهولت در فرآيند نظافت اتاق پس از بازي فرزدان‌تان، از اثاثيه و قفسه‌هايي بهره بگيريد كه براي آن‌ها قابل دسترس و جذاب بوده و در عين حال آن‌ها را به مرتب كردن اتاق‌شان مي‌كند. (كمدها و قفسه‌هاي رنگي، در كنار الگوها و طرح‌هاي مرفح، در اين زمينه بسيار مفيد واقع خواهند شد).

وسايل در دكوراسيون اتاق كودك
وسايل در دكوراسيون اتاق كودك

۴. فضاي زير تخت:

تخت‌خواب‌هاي دو منظوره در قسمت زيري خود كشوها و قفسه‌هايي را شامل‌اند كه به دليل ارتفاع مناسب‌شان، به راحتي توسط فرزاند‌تان قابل استفاده بوده و به مرتب نگاه داشتن فضاي اتاق و نگهداري اثاثيه و لوازم اضافي نيز كمك مي‌كنند. اما اگر بهره‌گيري از چنين تخت‌خوابي براي شما مقدور نمي‌باشد، توصيه ما به شما اين است كه موردي را برگزينيد كه ارتفاع كافي جهت قرار دادن تعدادي جعبه و كشوي اضافي زير آن، برايتان ممكن باشد. از تاثير اين فضاها در زيبايي  دكوراسيون اتاق كودك خود غاقل نشويد. زيرا هر چقدر اتاق كودك شما مرتب تر به نظر برسد به همان نسبت زيابتر نيز ديده ميشود سعي نكنيد اتاق فرزندانتان را با وسايل اضافي پر كنيد براي آنها فضاي كافي براي بازي فراهم كنيد. استفاده از قفسه هاي براي مرتب كردن وسايل نه تنها در چيدمان اتاق كودك تاثير زيادي دارد به فرزندانتان كمك ميكند تا نظم را بياموزند و ياد بگيرند كه خود وسايلشان را مرتب كنند.

۵. خلاقيت در كنار‌ كاربردي بودن:

از راهكارهايي بهره بگيريد كه علاوه بر شما، نيازهاي در حال تغيير فرزندا‌نتان را نيز تأمين كند. استفاده از اثاثيه و لوازمي كه براي آن‌ها مناسب نبوده و قابليت دسترسي به اشياء مورد نيازشان را كاهش مي‌دهد، به هيچ‌وجه ايده خوبي نخواهد بود!

۶. راه‌حل‌هاي چند منظوره:

اگر از فضاي نگهداري لوازم موجود در اتاق راضي نمي‌باشيد، توصيه مي‌شود از راه‌حل‌هايي چند منظوره همانند مواردي از قبيل: تخت‌خواب‌هاي دو جانبه و صندلي‌هاي چند منظوره -با فضاي خالي زير قسمت نشيمن‌گاه- و يا ميزهاي داراي كشوهاي مخفي بهره بگيريد.

منبع: دكوراسيون اتاق كودك - دكوراسيون اتاق نوزاد - دكوراسيون اتاق خواب كودك | دكوشار

نوشته شده توسط isi91 | ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |