ايده‌هايي براي ايجاد فضاي نگهداري اشياء در اتاق كودك

نيازهاي كودكان همراه با بالا رفتن سن‌شان تغيير كرده و قاعدتاً بيشتر مي‌شود! از طرفي شما نيز احتمالاً به عنوان والديني كه به فكر تأمين احتياجات فرزندان‌شان بوده و مايل‌اند بهترين انتخاب‌ها را براي آن‌ها انجام دهند، به فكر دكوراسيوني مناسب و كاربردي جهت اعمال در اتاق‌خواب فرزندتان مي‌باشيد. لذا، در ادامه اين مطلب با ما همراه باشيد تا با نكاتي مهم و تأثيرگذار در ارتباط با ايجاد فضايي منحصر به فرد با در نظر گرفتن نيازهاي متغير فرزندتان آشنا شويد:

سادگی در دکوراسیون اتاق کودک

ادامه مطلب
نوشته شده توسط isi91 | ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نقش تخت خواب در زيبايي دكوراسيون اتاق خواب

همانطور كه قبلا نيز گفتيم رنگ تخت خواب در دكوراسيون اتاق خواب شما تاثير زيادي دارد حتي طرح و اندازه آن نيز مهم است. شما با جا به جا كردن تخت در اتاق مي توانيد تعيين كنيد كدام جايگاه دكوراسيون اتاق خواب شما را بهبود مي¬بخشد. اما جداي از اينها ملحفه و بالشهاي شما نيز دردكوراسيون اتاق خواب بي تاثير نيست. ملحفه تمييز و مرتب اتاق را شما را زيبا مي كند جداي از آنكه در راحتي خواب شما هم موثر است شما ممكن است ملحفه‌اي از جنس كتان، ابريشم و يا پنبه را ترجيح دهيد، اما حتي‌الامكان براي ملحفه‌اي با كيفيت هزينه نماييد تا خوابي آسوده داشته باشيد. اگر رنگ غالب اتاق‌تان سفيد است، مي‌توانيد با انتخاب ملحفه‌اي الگو دار و رنگي، زيبايي دلخواه خود را وارد فضاي اتاق نموده و براي جلوهٔ بهتر نيز مي‌توانيد از همان الگوها در سر تختي‌تان نيز بهره بگيريد. ما طرفدار بالش‌هاي ضد حساسيت هستيم، چرا كه در ساخت‌شان از پَر استفاده نشده و عدم جذب باكتري نيز آن‌ها را به گزينه‌اي مناسب از منظر سلامتي مبدل ساخته است. براي زوج‌هايي كه از بالش‌ و تحت‌خواب مشترك استفاده مي‌كنند نيز، اضافه كردن چند كوسن رنگي ميتواند فضا و جلوهٔ جذاب‌تري به اتاق بي‌افزايد. گرچه تشك‌هاي مناسب قيمت زيادي دارند، اما به دليل دوام بالاي‌شان (حدود ده سال)، در نهايت به نفع شما و بودجه‌تان خواهند بود. به خاطر داشته باشيد كه اولويت شما در خريد تشكي مناسب مي‌بايست، مواد تشكيل دهندهٔ طبيعي و ساختاري با پشتيباني صحيح بدن‌تان باشد.

 

نقش تخت خواب در دكوراسيون اتاق خواب

ادامه مطلب
نوشته شده توسط isi91 | ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳:۴۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

سليقه خود را در دكوراسيون پيدا كنيد

اكنون كه سبك مورد علاقه خود را در طراحي دكوراسيون خانه خود يافته ايد يك تخته ايده درست كنيد. اگر هنوز مطمئن نيستيد سبك دكوراسيون خانه تان چگونه بايد باشد و يا اين كه چطور بايد طراحي دكوراسيون خانه را شروع كنيد، بايد با بررسي كردن سبك­هايي كه دوست داريد شروع كنيد.

ايده هاي الهام بخش خود را در جايي در جايي يادداشت كنيد و با مرور آنها  كشف كنيد كه چه ويژگي هايي بين چيزهاي مختلفي كه دوست داريد، مشترك است. حتي مي­توانيد تصاوير خود بر روي يك تخته بزرگ نصب كنيد تا راحت تر آنها را مرور كنيد. بهتر است چيزهايي كه مي خواهيد روي تخته قرار بدهيد را با سوزن روي آن نصب كنيد نه با چسب تا به بتوانيد به راحتي چيزي را حذف يا اضافه كنيد.

چيزهايي مثل پارچه، الگو، رنگ‌، عكس‌ هايي از اتاق ها، عكس هايي با حال وهواي الهام بخش (مثل عكس هايي از طبيعت، حيوانات خانگي، فضاهاي شهري، كودكان و…) و تصاويري از مبلمان، وسايل و اثاثيه اي كه دوستشان داريد را پيدا كنيد. وقتي كه كار جمع‌آوري ايده هاي خود را شروع كرديد، نگران قيمت ها و بودجه خود نباشيد چرا كه اغلب اوقات شما مي توانيد مشابه يك وسيله گران قيمت را با همان سبك و رنگ به قيمت ارزان‌تري پيدا كنيد.

نقش سليقه در دكوراسيون خانه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط isi91 | ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷:۲۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

اهميت نورپردازي و روشنايي در دكوراسيون آشپزخانه

در  دكوراسيون آشپزخانه نورپردازي و روشنايي بسيار مهم است. به هنگام تعيين سيستم نورپردازي، به خاطر داشته باشيد كه منعطف بودن آن با نيازهاي شما، بسيار حائز اهميت بوده و شما مي‌توانيد با تهيه فهرستي از توقعات خود، قبل از انتخاب مورد مناسب، علاوه بر صرفه جويي در وقت، از بروز مشكلات آتي نيز تا حد بسيار زيادي پيش‌گيري نماييد.

يكي از موارد بسيار كاربردي در اين زمينه استفاده از لامپ‌ها و روشنايي‌هاي ثانويه -مانند لامپ‌هاي زير پيشخوان و…- جهت افزودن جلوه‌هاي بصري و همچنين بالا بردن بازده آشپزخانه است.

نورپردازي در آشپزخانه


ادامه مطلب
نوشته شده توسط isi91 | ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴:۳۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دكوراسيون داخلي آشپزخانه

وجود بوفه هايي جادار از نكات مهم در دكوراسيون داخلي آشپزخانه است : يعني جايي براي قرار دادن وسايل و مواد غذايي فاسد نشدني. در بوفه ها و كابينت ها مي توان قوطي هاي كنسرو و خرده ريزهاي آشپزخانه را قرار داد.

 در دكوراسيون داخلي آشپزخانه تنها زيبايي مهم نيست راحتي نيز در نظر گرفته ميشود. مهم است كه بتوان هر وسيله اي كه نياز داريد، به سرعت پيدا كنيد و از آن استفاده كنيد. روي قفسه ها و لبه كابينت نيز فضاي مفيدي است كه در صورت داشتن ايده ، به خوبي مي توان از آن استفاده كرد. از يك سو مي توان برخي وسايل تزييني يا گلداني از گل را روي آن قرار دهيد. تا از اين طريق جلوه دكوراسيون داخلي آشپزخانه زيبا تر شود. از سوي ديگر روي كابينت فضاي مناسبي براي قرار دادن برخي وسايل كاربردي كه نماي مطلوبي دارند. در اختيار مي نهد مثلا مي توانيد آبميوه گيري خود را آنجا بگذاريد. استفاده از چنين فضاهايي از گذشته دور مرسوم بوده است . به نظر مي رسد كه مناسب و جادار بودن كابينت ها يكي از نيازهاي امروزه مي باشد. زيرا در آپارتمانهاي كوچك شهري داشتن چنين فضاهايي براي هر آشپز خانه اي موهبتي بزرگ به شمار مي رود. اگرچه بوفه و كابينت عناصري كاربردي در دكوراسيون داخلي آشپزخانه شمار مي روند . اما مي توان بخشي از جلوه تزييني فضا باشد. از اين منظر ، انتخاب را مناسب براي آنها اهميت بسياري دارند.

سبک های دکوراسیون داخلی آشپزخانه

ادامه مطلب
نوشته شده توسط isi91 | ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۴:۱۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |